
Geplaatst op 29 mei ’25
Persoonlijk vind ik dat ieder jaargetijde wel wat te bieden heeft voor mij als hobby natuurfotograaf. Toch kijk ik ieder jaar weer uit naar het voorjaar en dan met name naar het aanbreken van de vlindertijd. Vanaf het moment dat ik het eerste oranjetipje zie fladderen, hoop ik dat snel andere soorten volgen. Zo begon voor mij de vlindertijd in de maand mei van dit jaar al best goed.
In een van mijn favoriete gebieden aan de rand van het Kroondomein (veen) vond ik opvallend veel Icarusblauwtjes. Geen massa’s, maar op verschillende plekken enkele exemplaren bij elkaar. Een prachtige vlinder die zich op een vroege ochtend mooi laat fotograferen. Naast het icarusblauwtje trof ik het landkaartje en een bruine daguil aan. In de komende tijd zullen er vast weer meer soorten te vinden zijn.
In mijn andere favoriete gebied, een ingesloten heidegebied, vond ik tot op heden nog geen vlinders. Hier hoop ik vurig tijdens deze vlindertijd opnieuw de zeldzame bos parelmoervlinder te vinden…. 🤞🏻







Voor het fotograferen van vlinders en andere insecten gebruik al lang geen macrolens meer, maar een 100×400 mm lens. Een lens waarmee ik, volledig ingezoomd, vanaf 1 meter van de vlinder mooie close up foto’s kan maken. Zo blijf ik op geruime afstand zonder de vlinder te verstoren.